КВАЛИТЕТНО ОБРАЗОВАЊЕ ЗА СВУ ДЕЦУ

,,КВАЛИТЕТНО ОБРАЗОВАЊЕ ЗА СВУ ДЕЦУ“ – ИЗВЕШТАЈ

Датум реализације активности: 19.11.2019.

Фестивал права детета у част обележавања 30 година од усвајања Конвенције о правима детета, организује се у свим школама у Новом Саду.

Циљ активности: кроз едукативне радионице, занимљиве садржаје и презентације проширити свест деце о њиховим правима, као и значају образовања.

Учесници: сви ученици са одељењским старешинама

Кроз изучавање следећих тема смо проширили своја знања о:

• Правима деце
  • Образовању деце ( некад и сад, Србија, Европа, свет, град-село, школа у природи, едукативни распуст и др.),
  • Равноправност деце ( верска, национална, социјална, инклузија),
  • Породица и права деце ( деца мигранти, деца без родитеља и др.),
  • Образовање кроз игру ( приказ едукативних игрица са циљем промоције заједништва, равноправности).

Опис активности : активности реализоване на ЧОС-овима:  предавањима, радионицама, истраживањем на интернету, квизовима, ученичким радовима , панои, игре, мултимедијалним презентацијама, пројекције филмова на одговарајућу теме, игре ,..

Продукти:

– Заједничка презентација и изложба радова у холу школе

– Ученици су проширили свест о својим правима, као и значају образовања.

–  Промоција активности на сајту школе www.brankoviosnovci.edu.rs

Чланови Тима за реализацију школског пројекта: Моника Цвијић, Тања Гагић, Тамара Дакић, Зорана Мијић и Марија Тривуновић

Записник сачинила: Марија Тривуновић