”Јачање снага детета у циљу заштите од насиља”

У школској 2018/19. години, током септембра, одржане су још четири радионице у склопу пројекта ”Јачање снага детета у циљу заштите од насиља”.

DSCN0589 DSCN0601

Пројекат је део регионалног пројекта ”Emprowing child’s strenghts for violence prevention, SAPI, Bulgaria”, који се у нашој земљи реализује уз подршку Мрежа организација за децу Србије – МОДС, а наша школа је изабрана да овај пројекат реализује уз подршку Центра за развој потенцијала деце и младих ”Play”.

DSCN0594 DSCN0597

Радионице су реализоване као вид вршњачког учења између ученика осмих и шестих разреда, кроз анализу случајева вршњачког насиља, размену мишљења у групи и асистенцију старијих ученика.

Најпре су се ученици осмих разреда упознали са појмом насиља, са посебним акцентом на вршњачко насиље у школи и ван школе, затим су радили на техникама успостављања међусобних односа и поверења, као и суочавања са појавама беса и агресије.

Сви учесници пројекта су информисани о врстама насиља, облицима емотивног узнемиравања и техникама избегавања конфликта и оснаживања сопствених потенцијала.

наставници: Тања Гагић и Небојша Вујин