ŠAHOVSKI TURNIR U NAŠOJ ŠKOLI

Dana 27.01.2017. godine u našoj školi odigraće se Svetosavski šahovski turnir sa početkom u 9:00 časova u prostorijama škole. Pravo učešća imaju svi zainteresovani učenici od I-VIII razreda. Ovo je ujedno i kvalifikacioni turnir gde će u pojedinačnoj konkurenciji u kategorijama kojе su podeljenе po razredima ( I i II, III i IV, V i VI, VII i VIII razred) prvoplasirana tri igrača u obe konkurencije za svaku kategoriju razreda (dečaci i devojčice) predstavljati našu školu na prvenstvu osnovnih škola čiji početak se očekuje u narednim mesecima.  Obezbeđeni su rekviziti za odigravanje turnira (šahovske figure  i satovi) kao i razne nagrade za najuspešnije učesnike.

Tempo igre za svaku partiju iznosiće 10 minuta a odigraće se 7 kola kod dečaka i 5 kola kod devojčica.

Molimo sve zainteresovane da se najkasnije do četvrtka 26.01. prijave na oglasnu tablu koja će biti istaknuta u prostorijama gde se održava šahovska sekcija. Prilikom prijave upisati ime, prezime i razred učenika.

Svi učenici koji se prijave za turnir treba da se pojave najkasnije u petak u 8:45 časova u holu škole.

Šahovska sekcija OŠ „Branko Radičević“