DEČIJI ŠAHOVSKI TURNIR ’’SOS DEČIJE SELO’’

U nedelju 22. novembra u Sremskoj Kamenici u svečanoj sali Dečijeg sela održano je šahovsko takmičenje na kome su učestvovali 67 devojčica i dečaka iz Novog Sada, Vrbasa, Čuruga, Čeneja i Sremske Kamenice.

Lana Milović (III – 1) osvojila je drugo mesto u kategoriji mlađih devojčica, a Milica Antičević (V – 2) plasirala se od drugog do četvrtog mesta u kategoriji starijih devojčica.
Zapažene rezultate postigli su i naši učenici: Marko Jurišić (III – 1), Milan Gagić, David Popović i Milan Pržulj (IV – 1) i Marko Jovanov (V – 1).

Učesnike, roditelje i goste na početku su pozdravili Radenko Kondić, ispred Dečijeg sela i velemajstor Siniša Dražić ispred Šahovskog saveza Vojvodine. Zatim je nacionalni šahovski sudija Stanislava Nedeljković upoznala takmičare sa pravili turnira, a potom je Stanislav Klišanić ’’Deka’’, ispred Ženskog šahovskog kluba ’’Dame’’ suorganizatora ove sportske priredbe, otvorio turnir.

Odigrano je pet kola, a najbolje plasirani učesnici u četiri kategorije su:

Starije devojčice: I mesto – Matilda Navratil (Vrbas), II-IV mesto – Ivana Stanojević (Čurug), Radmila Sali (Dečije selo) i Milica Antičević (OŠ ’’B. Radičević’’ NS).

Mlađe devojčice: I mesto – Anja Jovanović (ŽŠK ’’Dame’’ NS), II mesto – Lana Milović (OŠ ’’B. Radičević’’ NS), III mesto – Anđela Novković’’ (OŠ ’’Ž. Zrenjanin’’ NS).

Stariji dečaci: I mesto – Miloš Mačkić (Čurug), II mesto – Vanja Petrović (OŠ ’’Prva vojvođanska brigada NS’’, III mesto – Jakov Petrić (Čurug).

Mlađi dečaci: I mesto – Milan Bečić (Vrbas), II mesto – Stefan Knafelj (Vrbas), III mesto – Konstantin Kostić (Vrbas).

Specijalne nagrade dobili su najbolje plasirani predstavnici Dečijeg sela Jovana Redžepović i Petar Lukić. Za prva tri mesta podeljeni su lepi pehari, a i svi drugi učesnici dobili su prigodne nagrade i diplome.

U pauzi takmičenja održan je kraći kulturno umetnički program uz učešće Olje Petrović, koja je uspešno izvela nekoliko popularnih pesama zabavne muzike i Radeta Zdravkovića koji je svojim umetničkim cvrkutanjem izazvao buran aplauz prisutnih.

Ljubazni domaćini iz SOS dečije sela su tokom takmičenja ugostili prisutne bogatom zakuskom.

Šahovski trener učenika OŠ ”Branko Radičević” Krasoje Notaroš