СОС ТЕЛЕФОН

У четвртак, 17.09.2015.године, у нашој школи организован је сусрет саветника дечијих СОС телефонских линија и ученика VI, VII и VIII разреда. Ова активност је резултат сарадње Групе за заштиту од насиља и дискриминације Министарства просвете и Националне дечије линије (НАДЕЛ), са циљем да децу и младе информишу о видовима превенције и заштите од свих облика насиља.
Разговарали смо о нашим искуствима из школског и породичног живота, лепим и мање лепим дешавањима и понашањима, као и о томе коме поверавамо своје доживљаје и проблеме. Саветници су нам описали рад дечијих СОС телефона, који постоје од 2005.године, сазнали смо да су линије бесплатне, поверљиве, анонимне и стално доступне за све врсте разговора.

cimg4864 cimg4863

СОС национална дечија линија – 0800 123456