Obaveštenje za roditelje prvaka

U prvi razred školske 2015/2016. godine upisuju se deca rođena od 01.marta 2008. do 01. marta 2009. godine.

Upis počinje 01. aprila 2015.godine.

Vaše dete može pohađati klasičnu (smensku) nastavu sa ili bez produženog boravka ili celodnevnu nastavu, u skladu sa potrebama roditelja.

Vaše dete u našoj školi možete upisati u sledeće oblike nastave:

`Celodnevna nastava

(učenici borave u školi svaki dan od 8-16h gde imaju obezbeđena 3 obroka: doručak, ručak i užinu). Imaju dve učiteljice-jednu pre podne od 8-12h i jednu posle podne od 12-16h. Knjige, sveske i pribor za školu ostaju u toku nedelje u školi, jer se sve obaveze urade u školi. Između blokova nastave učenici imaju odmor u igri na školskom dvorištu. Knjige se preko vikenda nose kući gde roditelji mogu sagledati šta je prethodne nedelje urađeno u školi.)

Redovna nastava

(učenici pohađaju školu u smenama koje se nedeljno menjaju : pre podnevna smena počinje u 8h, a poslepodnevna od 14h) i

Redovna nastava sa korišćenjem produženog boravka

(Produženi boravak je oblik organizovanog rada sa decom od I do IV razreda i predstavlja mogućnost da deca, pored redovne nastave, borave u školi još jedan deo dana, dok su im roditelji na poslu. Radno vreme boravka je od 7-16h, a učenici u boravku imaju obezbeđena 3 obroka .)

Dokumenta potrebna za upis:

izvod iz matične knjige rođenih (fotokopija9
lekarsko uverenje izabranog pedijatra
fotokopija lične karte roditelja
potvrda o pohađanju pripremnog predškolskog programa
U osnovnu školu “Branko Radičević” upisuju se deca koja stanuju u sledećim ulicama:

– Antona Čehova
– Vese Stajića od broja 22 do 36 i od broja 15 do 27
– Danila Kiša
– Vase Pelagića
– Jevrejska – neparni brojevi.
Ukoliko želite da upišete dete u našu školu, a stanujete u ulici koja nije na spisku ulica koje pripadaju našoj školi, potrebno je da podnesete zahtev za upis deteta u školu (podnosi se u sekretarijatu škole).

U školi se neguju mirno, kvalitetno i nesmetano obrazovanje, drugarski odnosi, tolerancija i poštovanje kako vršnjaka tako i mlađih učenika i nastavnika. U toku nastave učenici ne napuštaju školsku zgradu.

Škola nudi prostrane i svetle učionice, fiskulturnu salu, kuhinju sa trpezarijom,dnevni boravak, veliko i malo dvorište,specijalizovane kabinete i biblioteku.

DOBRO DOŠLI BUDUĆI PRVACI !